Aktualności
Powiat brzeski

Pilne! Dwa przypadki koronawirusa w powiecie brzeskim


Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz portal, dzisiaj (26.03.2020) odnotowano dwa pierwsze przypadki SARS-CoV-2 w naszym powiecie. Wirusa stwierdzono u kobiety i mężczyzny, mieszkańców gminy Skarbimierz, którzy wrócili z zagranicy.

Para ta zachowała się prawidłowo w tej sytuacji, przestrzegając wszystkie procedury. Prosto z lotniska udali się do domu własnym środkiem transportu, po czym poddali się obowiązkowej kwarantannie. W trakcie odbywanej izolacji stan zdrowia mężczyzny uległ pogorszeniu. Poinformowali o tym SANEPID, po czym własnym samochodem udali się do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Tam przeprowadzono niezbędne badania na obecność koronawirusa, a ich wynik okazał się pozytywny. Mężczyzna pozostał w szpitalu, natomiast kobieta wróciła do domu, w którym będzie kontynuować kwarantannę. 

Warto pochwalić odpowiedzialne zachowanie tej pary, gdyż od momentu powrotu do kraju z nikim się nie spotykali i nie opuszczali miejsca izolacji, przez co zminimalizowali ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

15007 views