Aktualności
Policja
Służby Informują

Po 7 latach służby, Hardo odszedł na zasłużony odpoczynek


Pożegnaliśmy naszego czworonożnego przyjaciela, owczarka niemieckiego, który po 7 latach służby w Policji odszedł na zasłużoną emeryturę. Hardo przez ten czas był z nami w różnych sytuacjach. Swoim psim instynktem wiele razy pomagał policjantom podczas akcji. Jak większość przewodników, sierż. szt. Marzena Pniewska zabrała swojego pomocnika do domu. Z nią Hardo spędzi policyjną emeryturę.

Po 7 latach służby nasz doświadczony policyjny pies o imieniu Hardo odszedł na zasłużony odpoczynek. Niestety stan zdrowia nie pozwala mu na dalszą pracę. Teraz jest pod stałą opieką swojego przewodnika sierż. szt. Marzeny Pniewskiej. Z nią spędzi czas na emeryturze.

Hardo jest owczarkiem niemieckim i wraz z sierż. Pniewską w 2013 r. ukończył specjalistyczny kurs w Zakładzie Kynologi Policji w Sułkowicach. Żeby jego praca przynosiła efekty cały czas wraz ze swoim przewodnikiem szkolił się. Przez te wszystkie lata brał udział w wielu akcjach. Na swoim koncie ma szereg sukcesów. Poszukiwał zaginionych, tropił ślady sprawców kradzieży i włamań. Wskazywał drogę, którą uciekali złodzieje. Pomagał funkcjonariuszom w zabezpieczeniu imprez masowych, a w codziennej służbie patrolował ulice i miejskie parki. Znał każdy zakamarek naszego miasta i wzbudzał respekt wśród tych, którzy z prawem się nie zgadzali. Często też pomagał w innych jednostkach naszego województwa.  Regularnie szkolił się z innymi policyjnymi psami. Utrwalał swoje umiejętności, które były przydatne w służbie.

Hardo brał również udział w spotkaniach profilaktycznych. Odwiedzał młodzież w szkołach i dzieci w przedszkolach. Tam wspólnie ze swoim przewodnikiem uczył zasad bezpieczeństwa. Umilał również czas na piknikach i festynach, gdzie chwalił się swoimi umiejętnościami.

Swoje miejsce pracy osatni raz odwiedził 23 kwietnia. Tutaj pożegnaliśmy go jako bohatera i przyjaciela naszej jednostki. Teraz najważniejsze dla niego to odpoczynek od obowiązków służbowych, czego z całego serca mu życzymy.

423 views