Policja

Podczas wakacji nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie


Pierwsze wakacyjne tygodnie już mijają. Obostrzenia związane z panującą epidemią powodują, że z niektórych wakacyjnych przyjemności musimy zrezygnować bądź trzymać się określonych zasad sanitarnych. Jednak to nie przeszkadza by dobrze się bawić, cieszyć czasem wolnym od obowiązków i spędzać dni na świeżym powietrzu. Dlatego, kiedy tylko jest okazja rozmawiamy z dziećmi i przekazujemy im najcenniejsze informacje o bezpieczeństwie.

To początek wakacji i niezapomnianych przygód, które mogą nas spotkać. Zawsze jednak podczas dobrej zabawy pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie. Ważne by po wakacjach wszyscy szczęśliwie wrócili do swoich obowiązków. Dzieci do przedszkola i szkoły, a dorośli do pracy. Dlatego cały czas apelujemy o zachowanie ostrożności i bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku.

Tym razem z najmłodszymi i ich rodzicami rozmawialiśmy o tym jak miło i bezpiecznie spędzić wakacyjny czas. Przypominaliśmy aby korzystać tylko i wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk i stosować się do zasad określonych w regulaminie. Przestrzegaliśmy przed niebezpiecznymi wygłupami takim jak podtapianie drugiej osoby czy skakanie do wody tam gdzie nie znamy dna. Szczególnie niebezpieczne są skoki na główkę, które mogą się skończyć tragicznie. Pamiętajmy, że zanim wejdziemy do wody musimy oswoić się z jej temperaturą, która jest niższa od powietrza. Dzięki takiemu zachowaniu unikniemy skurczy mięśni, które mogą być dla nas niebezpieczne.

Przypomnieliśmy również o ostrożności na drodze i podczas podróży. Najmłodsi muszą wiedzieć, że w podróży ważne aby korzystali z fotelików i pasów bezpieczeństwa. Podczas spacerów i spędzania czasu na placu zabaw zaś, nie dali się zwieść nieznajomym i nie wchodzili na opuszczone podwórka.

Bezpieczeństwo naszych dzieci zależy on nas dorosły. To my powinniśmy przekazywać im niezbędną wiedzę, uczyć jak się zachować w różnych sytuacjach i nie bać się asertywności. Dzieci muszą wiedzieć co jest złe, a co dobre. Wówczas same będą mogły dbać o siebie podczas tych wakacyjnych dni.

267 views