112
Aktualności

Podejrzani o kradzieże w sklepach zostali zatrzymani


Brzescy policjanci zatrzymali troje mieszkańców województwa dolnośląskiego podejrzanych o kradzież sprzętu muzycznego, artykułów spożywczych oraz alkoholu. Łączne straty, jakie spowodowali swoim działaniem, to blisko 1 000 złotych. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Do tego zdarzenia doszło kilka dni temu w Brzegu. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej w jednym z marketów w mieście. Policjanci na miejscu zastali pracownika ochrony, który ujął podejrzewane o kradzież osoby. 24-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna ze sklepu mieli wynieść kilka butelek alkoholu i kamerę samochodową.

W związku ze sprawą funkcjonariusze wykonali szereg czynności. Między innymi zabezpieczyli monitoring i przesłuchali świadków. Jak się okazało, zatrzymane osoby działały wspólnie z 31-latkiem, który czekał na nich w samochodzie przed sklepem.

Podczas przeszukania toyoty, którą podróżowała cała trójka, funkcjonariusze ujawnili więcej przedmiotów pochodzących z kradzieży tego samego dnia. W bagażniku znajdował się między innymi alkohol, kosmetyki i artykuły spożywcze.

Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży, do którego się przyznała. 24-latce i 31-letniemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Natomiast najstarszy z zatrzymanych działał w warunkach recydywy. Teraz musi się liczyć z karą do 7,5 roku pozbawienia wolności.