Aktualności
Brzeg
Policja

Podejrzany o kradzież dzwonu kościelnego zatrzymany


Kryminalni z Brzegu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież kościelnego dzwonu. 43-latek usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. W związku z faktem, że działał w warunkach recydywy, grozi mu teraz kara do 7,5 roku więzienia.

29 stycznia, funkcjonariusze z Brzegu przyjęli zawiadomienie o kradzieży. Sprawa dotyczyła zniknięcia z jednego z kościołów mosiężnego dzwonu. Z przekazanych informacji wynikało, że złodziej najprawdopodobniej wykorzystał te godziny, kiedy kościół był otwarty. Straty jakie spowodował swoim działaniem to 2 500 złotych.

Policjanci w tej sprawie wykonali szereg czynności. Między innymi zabezpieczyli monitoring i rozpytali świadków. Na tej podstawie ustalili rysopis, a następnie tożsamość podejrzanego. Kryminalni ustalili, gdzie mężczyzna może przebywać i 2 lutego zatrzymali go na jednej z ulic w mieście. Tego samego dnia odzyskali część skradzionego dzwonu. Natomiast pozostałe elementy zostały zwrócone przez uczciwego znalazcę.

Zatrzymany to 43-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Tym razem usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Grozi mu teraz kara do 7,5 roku więzienia.

Reklama
140 views