Policja

Podsumowaliśmy długi czerwcowy weekend


Od środy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy zdecydowali się na podróż w długi weekend. Sprawdzali trzeźwość kierowców i prędkość z jaką się poruszali. Na policyjny radar wpadło 2 kierowców, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli prędkość i za to stracili swoje uprawnienia. Zatrzymaliśmy też 1 nietrzeźwego kierowcę i odnotowaliśmy 1 wypadek w którym ranne zostały 3 osoby.

Długi czerwcowy weekend na naszych drogach trwał od środy. W tym czasie mogliśmy zaobserwować wzmożony ruch. Akcję zakończyliśmy wczoraj późnym wieczorem. Jak co roku, w tym okresie policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących drogami powiatu brzeskiego. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Kontrolowali także trzeźwość kierowców i stan techniczny samochodów. Każda kontrola drogowa wiąże się również ze sprawdzeniem, czy jadący używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach.

W naszym powiecie odnotowaliśmy 9 kolizji i 1 wypadek, do którego doszło w niedziele wieczorem. Wówczas, o godzinie 21:00 dyżurny skierował patrol drogowy na autostradę A4. Tam miało dojść do zderzenia się kilku pojazdów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, kierujący fordem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go mercedesa i najechał na jego tył. W wyniku tego mercedes uderzył w poprzedzającego go busa, a ten w volkswagena. W zdarzeniu ranne zostały 3 osoby.

Natomiast spośród przebadanych kierowców jeden okazał się nietrzeźwy. 32-latek wpadł w piątkowe przedpołudnie. Wówczas policjanci zostali skierowani na jedną z ulic w centrum miasta gdzie miało dojść do kolizji. Z policyjnych ustaleń wynika, że kierowca volkswagena nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go audi i najechał na jego tył. Szybko się okazało, że kierowca volkswagena był nietrzeźwy. Mężczyzna w organizmie miał blisko 3,5 promila alkoholu. Tłumaczył, że świętował narodziny pierwszego dziecka.

Teraz kiedy większość obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa została zniesiona, wielu z nas długi weekend spędziła poza domem. W związku z tym dostrzec można było większe niż zwykle natężenie ruchu drogowego. Ten długi weekend mamy już za sobą. Jednak za niespełna dwa tygodnie rozpoczynają się wakacje, a pierwsze dni również wygenerują większy niż zwykle ruch. Dlatego apelujemy aby cały czas kierować się zasadą ograniczonego zaufania, wystrzegać się brawury i  szanować prawo drogowe.

237 views