Aktualności

Podsumowaliśmy innowację w obecności wójta


14 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Kościerzycach została podsumowana  innowacja pedagogiczna  pt. „Elementy regionalizmu w nauczaniu geografii w klasie VII” realizowana w klasach VIIa i VIIb. Gościem honorowym spotkania był Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski. 

Podczas spotkania uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat regionu, w którym mieszkają. Wójt z wielkim zainteresowaniem obejrzał mapki powiatu brzeskiego oraz gminy Lubsza wykonane samodzielnie przez uczniów i wyraził wielkie uznanie dla ich twórców.

 Spotkanie zakończyło się debatą uczniowską na temat stanu dróg i chodników w gminie Lubsza, opłat za śmieci, połączenia internetowego, pozyskiwania środków finansowych z budżetu Unii Europejskiej oraz kosztów utrzymania szkół przez gminę. 

Przyznać należy, że podczas debaty uczniowie, dzięki swemu Gościowi, mogli poszerzyć wiedzę na temat spraw dotyczących gminy i powiatu. 

Niezwykle pouczające spotkanie zakończyło się podziękowaniem dla Wójta oraz wspólną partią szachów, która wszystkim sprawiła wielką przyjemność. Kto wygrał? A to zostanie naszą tajemnicą. 

 Uczniowie klasy VII a i VII b