112
Aktualności

Podsumowanie akcji „Znicz 2021” w powiecie brzeskim


Policyjna akcja „Znicz 2021” trwała do 2 listopada, do późnych godzin wieczornych. KPP w Brzegu wstępnie podsumowała te najbardziej newralgiczne dni, podczas których przy nekropoliach było tłoczno, a na głównych trasach naszego regionu ruch był wzmożony. Niestety to nie był spokojny czas. Odnotowano kilka kolizji i dwa tragiczne wypadki, w których zginęły trzy osoby.

Działania rozpoczęły się w piątek 29 października i trwały do późnych godzin wieczornych 2 listopada. Nasi policjanci byli wspierani przez Straż Miejską w Brzegu. Podczas akcji funkcjonariusze dbali o to by ruch w rejonie cmentarzy i na głównych ciągach komunikacyjnych odbywał się płynnie. Mundurowi kontrolowali pojazdy, sprawdzali ich stan techniczny, a także sposób przewożenia dzieci. Laserowymi miernikami prędkości oraz wideorejestratorami sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy.

Policjanci przeprowadzili blisko 340 badań trzeźwości – jedna osoba zdecydowała się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Aż 112 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, a 3 straciło uprawnienia do kierowania. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 4 dowody rejestracyjne pojazdów, które ze względu na stan techniczny nie powinny poruszać się po drodze. 

Niestety ten weekend na naszych drogach nie był spokojny. Odnotowano 5 kolizji i 2 wypadki drogowe, w których zginęły 3 osoby. Do pierwszego tragicznego zdarzenia doszło w piątek o godzinie 16:30. Wówczas na drodze między Lubiczem a Lubszą samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety nie udało się uratować życia 65-letniego kierowcy daihatsu.

Do drugiego wypadku doszło w sobotę około godziny 23:00. Wówczas na drodze wojewódzkiej 403 kierujący motocyklem marki aprilla najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. W wyniku tego uderzył w bariery energochłonne. W zdarzeniu śmierć poniósł kierowa i pasażer motocykla.