112
Aktualności

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach powiatu brzeskiego


Świąteczny weekend już za nami. Od piątku do niedzieli na drogach naszego powiatu było bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku ani kolizji, a wszyscy przebadani kierowcy byli trzeźwi i zakończyli swoje podróże szczęśliwie.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez powiat brzeski czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze kontrolowali kierowców w oznakowanych oraz nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości. Zadaniem policjantów było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez powiat brzeski.

Od piątku do niedzieli policjanci ruchu drogowego przeprowadzili ponad 160 badań stanu trzeźwości. W trakcie tych kontroli wszyscy kierowcy samochodów byli trzeźwi. 

Funkcjonariusze sprawdzali również prędkość, a także to, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz, czy dzieci są przewożone w fotelikach. Od piątku do niedzieli (24-26.12) na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku i nikt nie został ranny. Podczas kontroli drogowych jeden kierowca złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 28-letni właściciel mercedesa musi się teraz liczyć z wydłużeniem zakazu nawet do 15 lat. Grozi mu też kara do 5 lat więzienia.

Świąteczny weekend pokazał, że na drogach może być bezpiecznie. Przede wszystkim zależy to od kierowców i tego, czy przestrzegają przepisów. Ważne jest również to, by prędkość dostosować do panujących warunków na drodze, nie śpieszyć się i kierować z ograniczonym zaufaniem. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych.