Aktualności
Brzeg
Ekstraklasa futsal

Pojedynek beniaminków w 10. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy


Przed Fit-Morningiem Gredar Futsal Brzeg arcyważny pojedynek, ponieważ w 10. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy do Brzegu przyjeżdża inny beniaminek – AZS UW Wilanów, do którego w dodatku traci zaledwie dwa punkty w ligowej tabeli. Początek spotkania w hali MOSiR przy ul. Oławskiej w Brzegu zaplanowano na sobotę, 31 października o godzinie 18:00. Niestety ze względu na pandemię Covid-19 i panujące ograniczenia mecz odbędzie się bez udziału publiczności.


Podtrzymać dobrą passę na własnym parkiecie Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg stanie przed szansą podtrzymania dobrej passy we własnej hali, ponieważ nie przegrał w niej od dwóch spotkań, pokonując kolejno MOKS Słoneczny Stok Białystok (8:1) oraz GI Malepszy Futsal Leszno (3:2). Imponuje także bilans bramkowy we wspomnianych, zwycięskich starciach naszej drużyny – 13 goli zdobytych i tylko 3 stracone.

Świetne nastroje w szeregach Fit-Morningu Gredar popsuli nieco w ostatniej kolejce sędziowie, którzy kontrowersyjnymi decyzjami znacznie wpłynęli na przebieg spotkania w Zduńskiej Woli, gdzie brzeski zespół przegrał z tamtejszą Gattą Active 2:4. Delikatnym pocieszeniem była przepiękna bramka autorstwa Pawła Boczarskiego, która została nominowana do gola kolejki w Statscore Futsal Ekstraklasie. Ostatecznie Pawłowi zabrakło zaledwie 10 głosów, aby zwyciężyć w głosowaniu internetowym, a pierwsze miejsce przypadło Brazylijczykowi – Pedrinho z KS Constract Lubawa.
Sobotni rywale mają za sobą słabszy okres gry.

Jeżeli chodzi o sobotniego rywala Gredaru to ma on za sobą dość nieudany okres gry, ponieważ nie wygrał od trzech spotkań, ulegając kolejno: Rekordowi Bielsko-Biała 3:8, LSSS-owi Team Lębork 2:3 i Red Devils Chojnicom 2:3. Jednak zespołu AZS UW Wilanów absolutnie nie można zlekceważyć, o czym przekonywali się w tym sezonie zawodnicy m.in. FC KJ Toruń, ulegając na Wilanowie aż 2:9, czy też Acany Orła Futsalu Jelcz-Laskowice, którzy zremisowali z AZS-em 2:2.

Najgroźniejszym graczem w szeregach AZS-u jest grający z numerem 9 – Michał Klaus, który zdobył dotychczas aż 10 bramek, co plasuje go na trzecim miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców Statscore Futsal Ekstraklasy – ex aequo z Arkadiuszem Szypczyńskim z Acany.

W ostatnich meczach drużyny z Wilanowa aktywni byli także Denys Lifanov, Radosław Marcinkowski i Bartosz Przyborek, którzy również wpisywali się na listę strzelców.

Będzie to bardzo ważne spotkanie w kontekście sytuacji w tabeli

Sobotni pojedynek beniaminków będzie istotny również z innej kwestii. Chodzi o sytuację w tabeli ligowej Statscore Futsal Ekstraklasy. AZS UW Wilanów zajmuje w niej 13. miejsce z ośmioma zdobytymi punktami i bilansem bramek 25:30, natomiast Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg plasuje się na 15. lokacie z dorobkiem sześciu oczek i bilansem 21:27. Ewentualne zwycięstwo pozwoli brzeskiej drużynie awansować w tabeli i być może uciec także ze strefy spadkowej.

Liczymy, że podenerwowanie w brzeskich szeregach po spotkaniu w Zduńskiej Woli przerodzi się w dobrą grę i zwycięstwo w starciu z AZS-em UW Wilanów!

Początek tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się starcia beniaminków zaplanowano na sobotę, 31 października o godzinie 18:00. Niestety do hali MOSiR przy ul. Oławskiej nie będą mogli wejść kibice, ze względu na panujące restrykcje związane z pandemią Covid-19.

Z pomocą przyjdzie jednak platforma www.tvcom.pl, za której pośrednictwem będą mogli Państwo obejrzeć transmisję na żywo z tego spotkania.

Reklama
247 views