Aktualności

Policja w Brzegu poszukuje świadków tragicznego wypadku, w którym zginął 4-letni chłopiec


Policjanci z Brzegu ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zginął 4-letni chłopiec. Osoby posiadające nagrania z wideorejestratorów w swoich samochodach proszone są o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu lub kontakt telefoniczny pod numer 47 863 32 03.

16 marca około godziny 16:15 na DK 94 doszło do tragicznego zdarzenia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 25-latka kierująca fordem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z volkswagenem. Według relacji świadków, chwilę przed zderzeniem się pojazdów kierowca białego busa (prawdopodobnie Iveco Daily) miał wyprzedzać inny samochód, zmuszając kierującą fordem do zjechania na prawy pas, gdzie wpadła w poślizg. Kierowca busa odjechał z miejsca zdarzenia. Niestety w wypadku, w wyniku poniesionych obrażeń, zginął na miejscu 4-letni chłopiec. Pozostałe 4 osoby uczestniczące w zdarzeniu trafiły z obrażeniami ciała do szpitala.

Policjanci z Brzegu, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności tego wypadku. Apel kierujemy przede wszystkim do kierowców, którzy w swoim samochodach posiadają wideorejestratory i w tym czasie podróżowali drogą krajową 94 na trasie Brzeg – Wrocław. Pomocne mogą okazać się nagrania w celu dotarcia do kierowcy Iveco Daily, który mógł mieć związek ze zdarzeniem. Wszystkie osoby posiadające informację w sprawie wypadku proszone są o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu lub kontakt telefoniczny pod numerem 47 863 32 03.

KPP w Brzegu