Aktualności
Brzeg
Policja

Policja wznowiła poszukiwania zaginionego mężczyzny. Rozpatrywane są dwa scenariusze


28 sierpnia pisaliśmy o wspólnej akcji policji i straży pożarnej, której celem były poszukiwania mężczyzny, który rzekomo wszedł do Odry i już nie wypłynął. Z powodu niespójności zeznań świadków oraz braku podstaw do uznania mężczyzny za zaginionego, zaprzestano wtedy akcji. Dzisiaj wiadomo, że do zaginięcia doszło. Policja poszukuje Sebastiana Semenowicza.

Na stronie Komendy Powiatowej Policji można znaleźć pełne informacje o poszukiwanym. 

Poszukiwania zaginionego mężczyzny.

Policjanci poszukują zaginionego Sebastiana SEMENOWICZA bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna ostatni raz widziany był 28 sierpnia 2020 roku w rejonie ul. Grobli przy rzece Odra. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionego, proszone są o kontakt telefoniczny z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu pod nr tel. 77 424 00 03 lub dzwoniąc na numer alarmowy 112.

W tej chwili trwają poszukiwania. Mężczyzna ma status osoby zaginionej, ponieważ od czasu, gdy zgłoszono, że wszedł do Odry, nie pojawił się w miejscach, w których zwykł był przebywać. 

Poszukiwania zaginionego mężczyzny.

– Na tę chwilę nie ma pewności, że doszło do utonięcia. Mężczyzna wskazany w komunikacie na naszej stronie internetowej ma status osoby zaginionej. Poszukujemy go na rzece i najbliższym otoczeniu, ale rozpatrujemy także scenariusz, że „poszedł w miasto” – powiedział nam asp. szt. Bogusław Dąbkowski z KPP w Brzegu.

Poszukiwania zaginionego mężczyzny.

Na tym etapie nie ma jednak pewności, że utonął w rzece. Policjanci z brzeskiej komendy rozpatrują dwa scenariusze. Pierwszy to utonięcie, a drugi zaginięcie gdzieś na lądzie –  miasto lub tereny przyległe do Odry.

Akcja poszukiwawcza na Odrze.

Trwają poszukiwania na Odrze – działają tam dwa zastępy straży pożarnej z łodziami. Strażacy przeczesują zarośla i powierzchnię wody. 

Z kolei policjanci przeczesują okolicę oraz rozpytują o zaginionego w mieście. Możliwe, że do poszukiwań zostanie użyty pies.

Reklama
1849 views