112
Aktualności

Policjanci edukują dzieci i zachęcają do udziału w konkursie


Policjanci z Brzegu spotkali się ze sportowcami ze Szkolnej Akademii Piłkarskiej. Dzieci pod opieką trenerów spędzają swój wakacyjny czas, a my korzystamy z takich okazji i rozmawiamy z nimi o tym, co ważne. Wszystko po to, by wakacje były atrakcyjne i przede wszystkim bezpieczne.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” opowiadaliśmy najmłodszym o tym, co dla nich ważne. Przypominaliśmy o stosowaniu się do przepisów na drodze i podczas wakacyjnych wypraw. Przestrzegaliśmy przed kąpielą w miejscach niestrzeżonych i skakaniem do wody na główkę. Namawialiśmy do przestrzegania regulaminów kąpielisk i obowiązujących na nich oznaczeń. Ostrzegaliśmy przed kontaktem z nieznajomymi, a podczas zabawy na podwórku przed oddalaniem się w nieznane i niebezpieczne miejsca. Podczas wczorajszego spotkania dzieci otrzymały od policjantów odblaski, które na pewno przydadzą im się, kiedy przyjdzie czas wrócić we wrześniu do szkoły, a dni już nie będą tak słoneczne, jak teraz.

Zachęcaliśmy do wzięcia udziału w konkursie „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”, którego organizatorem jest Komenda Główna Policji. Konkurs ten jest jednym z elementów ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zebrać ekipę filmową (maksymalnie 3 osób, które są w wieku od 5 do 18 lat) i znaleźć pełnoletniego opiekuna. Następnie wystarczy nakręcić 60-sekundowy spot promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą oraz przesłać go wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia na wskazany adres:

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji
ul. Puławska 148/150
02-624 Warszawa
z dopiskiem „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”
Termin składania prac: 10 września 2021 r.

Więcej informacji znaleźć można TUTAJ