112
Aktualności

Policjanci ewakuowali małżeństwo z płonącego budynku


Policjanci w swojej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami. Reagują tam, gdzie jest łamane prawo, pomagają i chronią, kiedy dostrzegają przemoc. W sytuacjach zagrożenia nie wahają się, ratują zdrowie i życie ludzkie. Tym razem dowiedli tego dzielnicowi z Brzegu, którzy jako pierwsi byli na miejscu pożaru.

W poniedziałek (27.09) kilka minut przed godziną 13:00 policjanci z Brzegu otrzymali wezwanie do palącego się mieszkania w jednej z kamienic w mieście. Funkcjonariusze na miejsce dotarli jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

Dojeżdżając, zauważyli wydobywający się z budynku dym. Część lokatorów samodzielnie opuściła swoje mieszkania i była już na zewnątrz. Kiedy weszli do kamienicy, klatka schodowa była już mocno zadymiona. Policjanci sprawdzili wszystkie mieszkania na niższych kondygnacjach. St. sierż. Dominik Kołodziejczyk nie wahając się ani chwili, wbiegł na 2 piętro, gdzie w jednym z mieszkań zastał starsze małżeństwo. 71-letni mężczyzna miał problemy z poruszaniem się, nie był w stanie samodzielnie wyjść na zewnątrz. Sierż. Kołodziejczyk ewakuował poszkodowanego i pomógł wyjść jego żonie. Wówczas na miejsce dotarli strażacy, którzy zapobiegli rozprzestrzenianiu się ognia i ugasili pożar.

Dzięki natychmiastowej pomocy policjantów małżeństwu nic się nie stało. Sam dzielnicowy z objawami podtrucia tlenkiem węgla potrzebował pomocy zespołu medycznego. Po raz kolejny policjanci dowiedli, że pomagamy i chronimy. Codziennie stajemy w obliczu różnych zadań, które nie są łatwe. Jednak zgodnie ze słowami policyjnej roty „...strzeżemy bezpieczeństwa Państwa i jego Obywateli nawet z narażeniem życia...”