112
Aktualności

Policjanci i strażacy oddali hołd funkcjonariuszowi z Raciborza, który zginął na służbie


Asp. Michał Kędzierski zginął na służbie zastrzelony przez bandytę w Raciborzu. 43-letni funkcjonariusz, ceniony przez przełożonych i kolegów, stracił życie podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Asp. Michał Kędzierski zginął na służbie z rąk przestępcy, który podczas interwencji wycelował broń w umundurowanego policjanta i bez wahania pociągnął za spust. Kolega z patrolu zastrzelonego funkcjonariusza użył broni wobec napastnika. Został on postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, był to 40-latek znany miejscowej Policji i wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe.

Niestety, postrzelonego policjanta pomimo prowadzonej reanimacji (najpierw przez kolegę z patrolu, potem kolejnych policjantów, którzy pojawili się na miejscu, a następnie medyków) nie udało się uratować.

Dzisiaj (7.05) o 12:00 rozpoczęła się ceremonia pogrzebowa, a w całej Polsce miała miejsce spontaniczna akcja policjantów, którzy postanowili oddać hołd koledze poprzez jednoczesne włączenie syren alarmowych.

Brzeg

Policja z Brzegu
Policjanci z Brzegu
KP PSP w Brzegu

Lewin Brzeski

Komenda Policji w Lewinie Brzeskim
Policja z Lewina Brzeskiego

Grodków

Policjanci z Grodkowa
Policja w Grodkowie