Policja

Policjanci na rowerach patrolują Brzeg


Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Opolu wspierają nas w sezonie wiosennym i letnim. Patrole rowerowe przede wszystkim sprawdzają zachowanie pieszych i rowerzystów, a także osób aktywnie spędzających wolny czas na rolkach czy hulajnogach. Dbają o bezpieczeństwo i reagują gdy prawo jest łamane.

Sezon wiosenny w pełni, zatem patrole rowerowe są już widoczne w naszym mieście. Policjanci z opolskich oddziałów prewencji docierają tam gdzie radiowóz nie wjedzie, a patrol pieszy pojawi się później. Podczas służby weryfikują zgłoszenia naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i sprawdzają miejsca gdzie najczęściej odnotowujemy wykroczenia uciążliwe społecznie. Zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych, zarówno przez pieszych jak i właścicieli jednośladów. Sprawdzają również legalność posiadanych rowerów. Oprócz parków, swoim nadzorem obejmują centrum miasta, skwery zieleni między blokami, a także miejsca wyłączone z ruchu.

Wakacje tuż, tuż, uczniowie i studenci zakończą zdalne nauczanie w swoich domach i wtedy na dobre rozpocznie się ich odpoczynek. Wówczas policjanci będą dbać o bezpieczeństwo dzieci, ale również młodzieży, która na pewno będzie częściej spędzała czas na świeżym powietrzu.

682 views