Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Policjanci z Brzegu egzekwują przepisy związane ze stanem epidemii


W związku z wprowadzonymi przepisami dotyczącymi walki z COVID-19, policjanci z Brzegu prowadzą wzmożone działania. Codziennie, wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej i strażnikami miejskimi weryfikują przestrzeganie nowych regulacji. Większość z mieszkańców naszego powiatu do sprawy podchodzi odpowiedzialnie i ogranicza wyjścia z domu do minimum. Są jednak tacy, którzy tych zasad nie przestrzegają.

Od 1 kwietnia zostały wprowadzone nowe obostrzenia. Przepisy te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. To między innymi zakaz korzystania z parków, czy placów zabaw, a także ograniczenia w przemieszczaniu się – można to robić tylko z ważnych życiowo powodów i po spełnieniu jasnych kryteriów (przeczytaj o przepisach obowiązujących w związku ze stanem epidemii).  Dlatego też policjanci kontrolują czy przemieszczające się osoby stosują się do ograniczeń i zakazów.

Aby skutecznie walczyć z rozprzestrzeniającym się wirusem potrzebna jest nasza wspólna mobilizacja. Niestety mimo wielu apeli, podczas codziennej służby funkcjonariusze napotykają osoby, które lekceważą nowe regulacje i narażają siebie i innych na kontakt z koronawirusem. Tylko w miniony weekend policjanci w naszym regionie nałożyli 15 mandatów za łamanie zakazu gromadzenia się, ograniczonego przemieszczania i korzystania z miejskich parków. Jedną z takich sytuacji policjanci napotkali w Parku nad Odrą. Tam na placu zabaw dwóch młodych mężczyzn postanowiło spędzić wspólnie czas. Do podobnej sytuacji doszło w kilku innych miejsca w mieście. Niektórzy wspólnie spożywają w plenerze alkohol, inni w grupach się przemieszczają.

Przypominamy, że należy bezwzględnie stosować się do nowych przepisów. Policjanci będą stanowczo reagować na przypadki łamania nowych regulacji. Osoby, które nie stosują się do przepisów związanych z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań. Kolejny raz apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu  ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Uznanie należy się tym, którzy wykazują się wyrozumiałością i odpowiedzialnością w dobie obecnego zagrożenia i zostają w domach, ograniczając swoje potrzeby do minimum.

2071 views