112
Aktualności

Policjanci z Brzegu zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców


W ostatnich dniach policjanci z Brzegu zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców i jednego, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wszyscy wspomniani kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem za swoje zachowanie.

Pierwszy z zatrzymanych wpadł w sobotni poranek. Funkcjonariusze z brzeskiej drogówki skontrolowali kierowcę motoroweru na jednej z ulic w mieście. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. 47-latek w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia o godzinie 20:00 policjanci z Lewina Brzeskiego otrzymali informację o zdarzeniu drogowym w jednej z miejscowości w gminie Olszanka. Z ustaleń policjantów wynika, że 41-letni kierowca mazdy nie ustąpił pierwszeństwa 39-letniemu właścicielowi skody. Badanie na urządzeniu pokazało, że odpowiedzialny za kolizję mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Kolejny nietrzeźwy wpadł dwie godziny później na jednej z dróg wylotowych z miasta. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził sposób, w jaki pojazd się poruszał. Jak się okazało, podejrzenia były słuszne. 38-letni kierowca skody w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

W niedzielę funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że 43-latek wsiadł za kierownicę wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów. Policjanci skontrolowali też w poniedziałkowy poranek kierowcę daci. W tym przypadku kierowca był po spożyciu alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną. Kierowcy, którzy decydują się na złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, muszą się liczyć z wydłużeniem zakazu nawet do 15 lat i karą więzienia do 5 lat. Kierowcy, którzy w organizmie mają od 0,2 do 0,5 promila alkoholu, muszą się liczyć z grzywną nawet do 5 000 złotych i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.