112
Aktualności

Policjanci z Brzegu zatrzymali młodego mężczyznę za kradzież Hondy


Do 10 lat więzienia grozi 21-latkowi zatrzymanemu przez policjantów z Brzegu. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie i kradzież samochodu, ukrywanie cudzego dowodu rejestracyjnego oraz prowadzenie pojazdu mimo sądowego zakazu. 

Kilka dni temu policjanci z Brzegu otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu z jednego z osiedli w mieście. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą, zabezpieczyli ślady i rozpytali świadków. Z ich ustaleń wynikało, że do zdarzenia miało dojść tego samego dnia około 6:00 rano.

W tym czasie funkcjonariusze uzyskali informacje, że skradziony samochód został porzucony na jednej ze stacji paliw w mieście. Natychmiast udali się we wskazane miejsce. Tam zastali osoby, które ujawniły pojazd wskazany w zgłoszeniu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego kryminalni ustalili tożsamość podejrzewanego mężczyzny. Już kilka godzin po zgłoszeniu zapukali do mieszkania 21-latka i zatrzymali go. Dzięki reakcji świadków pojazd został odzyskany i zwrócony właścicielowi.

Zatrzymany usłyszał łącznie 3 zarzuty. Dotyczą one kradzieży z włamaniem, ukrywania cudzego dowodu rejestracyjnego i złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.