112
Aktualności

Policjanci z Brzegu zatrzymali podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym


Policjanci z Brzegu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. 32-latek prowadził pod wpływem alkoholu i uciekł z miejsca zdarzenia. Sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

3 lipca nad ranem w Brzegu doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 32-latek kierujący oplem najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń poszkodowany 65-latek zginął na miejscu. Osoby podróżujące oplem odjechały bez udzielenia mu pierwszej pomocy i poinformowania policji oraz pogotowia.

Sprawą natychmiast zajęli się brzescy policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zebrali ślady. Wykonali szereg czynności i sprawdzili wszystkie miejsca, gdzie mógł odjechać pojazd. Szybka reakcja i działanie funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie gdzie może przebywać podejrzany. Pół godziny po zdarzeniu policjanci zatrzymali go na jednej ze stacji paliw w mieście. Mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał blisko promil alkoholu.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, będąc w stanie nietrzeźwości oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresztował 32-latka na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.