Policja

Policjanci z Brzegu zatrzymali prawo jazdy 60-letniemu kierowcy ciężarówki.


Mężczyzna w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu i podczas cofania uszkodził bramę wjazdową fabryki, do której wjeżdżał. Grozi mu teraz wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i do 2 lat więzienia.

Informację o tym zdarzeniu do dyżurnego brzeskiej komendy wpłynęły kilka dni temu tuż po godzinie 23:00. Według zgłoszenia, na teren jednej z fabryk w powiecie miał wjechać kierowca, który prawdopodobnie był nietrzeźwy. Dodatkowo podczas manewru cofania uszkodził bramę wjazdową.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy pojechali na miejsce, sprawdzili tę informację. Jak się okazało zgłoszenie, polegało na prawdzie. Od mężczyzny wyczuwalny był alkohol, a jego mowa była bełkotliwa. Urządzenie pokazało, że w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu.

60-letni mieszkaniec Małopolski stracił swoje uprawnienia do kierowania. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Przypominamy, że nietrzeźwi za kierownicą stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę w takim stanie, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu, zareagujmy. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów lub zabierzmy takiemu kierowcy kluczyki

355 views