112
Aktualności

Policyjny dron na straży bezpieczeństwa w ruchu drogowym


Dzięki profesjonalnemu i nowoczesnemu sprzętowi policjanci mogą szybciej reagować na zagrożenia, jakie pojawiają się na naszych drogach. Oprócz laserowych mierników prędkości i nieoznakowanych radiowozów wykorzystywane są policyjne drony. Dzięki precyzyjnej kamerze rejestrują wykroczenia popełniane w miejscach, w których dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Policjanci ruchu drogowego w codziennej służbie do dyspozycji mają ręczne mierniki prędkości, oznakowane i nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory, a także urządzenia do badania stanu trzeźwości. Dbają o bezpieczeństwo na naszych drogach i nie pobłażają tym, którzy lekceważą prawo.

Od kilku miesięcy opolscy funkcjonariusze dysponują również policyjnym dronem. Jest on wykorzystywany do wsparcia działań operacyjno-rozpoznawczych i poszukiwawczo-ratowniczych, a także rejestracji działań policyjnych.

Dron pozwala mundurowym monitorować odcinki dróg, w których dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, w tym do wypadków drogowych. Tam, gdzie trudno w inny sposób zarejestrować rażące wykroczenia, do działania wkracza dron. Wykorzystywany jest w całym województwie i jeszcze nie raz będzie monitorował odcinki brzeskich dróg. Dlatego kierowco – pamiętaj, że pośpiech i brak uwagi jest złym doradcą na drodze. Powoduje niebezpieczne sytuacje dla wszystkich użytkowników dróg i naraża Cię na niepotrzebne konsekwencje karne.

Zobacz film „Policyjny dron pomaga policjantom w Brzegu i Grodkowie"