Aktualności
Kultura

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Nr 2 w Brzegu wznawia spotkania muzyczne


Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Nr 2 w Brzegu realizuje kolejne  zadanie publiczne z zakresu kultury pn.: „ZAPALAMY PŁOMIEŃ W SERCACH” współfinansowane przez Gminę Brzeg. 

Podjęcie działań w zakresie kultury podyktowane jest zgłaszanym zapotrzebowaniem przez członków  i  sympatyków naszego stowarzyszenia oraz seniorów Gminy Brzeg. Jest także kontynuacją zadania z ubiegłego roku „UWALNIAMY HORMONY SZCZĘŚCIA”, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem potwierdzonym licznym uczestnictwem.

W ramach zadania organizować będziemy:

- 10 czerwca 2021, godz. 17.00,  koncert muzyczny „MUZYCZNYCH WSPOMNIEŃ CZAR”,

- 24 czerwca 2021,  godz. 17.00, podwieczorek muzyczny „ZACHWYT NAD MUZYKĄ”

- 01 lipca 2021, godz. 17.00, piknik z muzyką i grami planszowymi „PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO”.

Osobą prowadzącą podwieczorki i koncerty muzyczne będzie Pani Anna Książek, natomiast gry planszowe poprowadzi Pani Beata Olszewska.

Z literatury fachowej wiemy, że muzyka zmniejsza stres, łagodzi strach, dodaje energii, poprawia pamięć. Stanowi ona jeden z najbardziej skutecznych sposobów wpływania na nastrój grupy. Te pozytywne efekty oddziaływania muzyki na człowieka chcemy wykorzystać  w okresie wychodzenia ze stanu pandemii, w celu poprawy zasobów emocjonalnych uczestników naszych spotkań.  

Spotkania organizowane przez nasze Koło promują miłe sposoby spędzania wolnego czasu oraz wyrabiają nawyki uczestniczenia w imprezach kulturalnych oferowanych przez różnego rodzaju podmioty.

Serdecznie zapraszamy na nasze cykliczne spotkania wszystkich chętnych mieszkańców Gminy Brzeg. Zorganizowane one będą w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Piastowskiej.