Aktualności
Brzeg
Pomagamy

Pomoc dla sapera 1. Brzeskiego Pułku Saperów, który stracił nogę podczas eksplozji


Szanowni Państwo zachęcamy do wsparcia żołnierza 1. Brzeskiego Pułku Saperów – Przemysława Tapałaja, weterana dwóch misji w Afganistanie, a prywatnie męża i ojca dwóch córeczek, który kilka tygodni temu, podczas ćwiczeń na poligonie uległ tragicznemu wypadkowi, tracąc nogę w eksplozji. Trwa akcja charytatywna, zorganizowana przez kolegów Pana Przemka, do której warto dołączyć.

5 października 2020 roku trwały kolejne z wielu ćwiczeń na poligonie…

Początek października, Pan Przemek, wraz z innymi żołnierzami 1. Brzeskiego Pułku Saperów, udaje się do Żagania, gdzie na poligonie odbywały się ćwiczenia, kolejne z wielu i nic nie zapowiadało tragedii, która miała się niebawem wydarzyć…

W poniedziałek, 5 października br. powietrze drgało od symulowanych wybuchów, nic wielkiego, takie ćwiczenia są dla saperów rutynowe. Niestety w pewnym momencie, jeden z samochodów wojskowych, z dwoma żołnierzami w środku, najechał na obiekt, który eksplodował… Niestety jeden z nich – Przemysław Tapałaj, stracił nogę…

W tych dramatycznych chwilach wsparli go najbliżsi, ale także żołnierze oraz mnóstwo ludzi dobrego serca. Koledzy z wojska nie przeszli obojętnie obok cierpienia Pana Przemka oraz jego rodziny. Zwrócili się o wsparcie do Fundacji „Pomoc dla Weterana”. 

To właśnie za jej pośrednictwem zorganizowano akcję charytatywną na rzecz Pana Przemka. A wydatków jest niestety sporo, związanych z leczeniem, jak również zaopatrzeniem ortopedycznym. Akcja spotkała się z ogromnym odzewem, ale nic w tym dziwnego skoro o Panu Przemysławie koledzy piszą takie słowa: „Żołnierz, który swoją służbę rozpoczął 11 lat temu i ani przez chwilę nie oszczędzał się w tej trudnej i wymagającej walce o pokój i bezpieczeństwo świata, ale też swoich bliskich. Mąż i ojciec dwóch córek. Człowiek szalenie lubiany przez swoich kolegów z wojska, którzy pierwsi napisali do nas z prośbą o pomoc. Nie wahaliśmy się ani przez moment, bo nie sposób przejść obojętnie wobec tragedii, która spotkała żołnierza, weterana, ale przede wszystkim dobrego człowieka…”

Pan Przemek i jego rodzina przeżywają teraz szalenie ciężkie chwile, więc spróbujmy potraktować ich z otwartym sercem, okazując swoje wsparcie i serdeczność. Trwają liczne licytacje na rzecz Pana Przemysława, które znaleźć można na fanpage’u Fundacji „Pomoc dla Weterana”: https://www.facebook.com/pomoc.dla.weterana 

Warto także ofiarować swoje fanty na aukcje, które przecież często zalegają nam na półkach, zbierając tylko kurz, a Panu Przemkowi mogą teraz bardzo pomóc. 

Można także dokonywać bezpośrednich wpłat na konto:

Fundacja Pomoc dla Weterana

Os. Wzgórze 36/4

27-530 Ożarów

Bank Pekao  S.A. nr konta 16 1240 2773 1111 0010 9639 0754

Dla przelewów z zagranicy:

SWIFT/BIC: PKOPPLPW

IBAN: PL 16 1240 2773 1111 0010 9639 0754

w tytule przelewu :” darowizna dla Przemka”

Fundacja gwarantuje wykorzystanie 100% pozyskanych funduszy tylko i wyłącznie na potrzeby rannego weterana 1. Brzeskiego Pułku Saperów. 

Trzymajcie kciuki za powodzenie akcji, ale przede wszystkim za Przemka i jego rodzinę.

Reklama
675 views