Pomagamy

Pomóżmy 6-letniemu Julkowi w walce z białaczką


Życie 6-letniego Julka z Łosiowa wywróciło się do góry nogami 18 lipca 2019 roku, kiedy rano chłopiec obudził się blady z gorączką i był bardzo apatyczny. Niestety jego stan z godziny na godzinę pogarszał się, wobec czego rodzice zdecydowali o bezzwłocznym udaniu się do lekarza. Ten zlecił przeprowadzenie badań, które wykazały nieprawidłowości w morfologii. 

Po kontakcie z wrocławskim Przylądkiem Nadziei zlecono dalszą diagnostykę. Przeprowadzono szereg kolejnych badań, a kilka dni później postawiono drastyczną dla Julka i jego rodziców diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna. 

Julek rozpoczął leczenie chemioterapią. Mały bohater początkowo bardzo dobrze znosił przyjmowanie chemii, aż do drugiego protokołu, wówczas organizm zaczął słabnąć, chłopiec wymiotował. Wyniki badań okazały się bardzo złe i konieczne było przetaczanie krwi i preparatów krwiopochodnych. 

W połowie listopada 2019 roku rozpoczął się następny protokół leczenia. Niestety Julek bardzo źle zareagował na podaną chemię. Wystąpiła wysoka gorączka oraz silna reakcja alergiczna. Dodatkowo ze względu na zły stan zębów podjęto decyzję o przesunięcie kolejnego cyklu chemioterapii. Ponadto konieczne okazało się usunięcie 12 zębów.

Przed naszym bohaterem kolejne cykle, a następnie biopsja szpiku, od której wyniku będzie zależało jak będzie wyglądać dalsze leczenie. 

Rodzina Julka potrzebuje wsparcia, częste wyjazdy do klinik, zakup środków higienicznych, jak również późniejsze koszty związane z rehabilitacją to niezwykle duży wydatek. 

Dlatego zachęcamy Państwa do wspierania 6-letniego Julka w jego batalii o powrót do zdrowia i zabawy z rówieśnikami.

Wystarczy kliknąć w poniższy link i dokonać wpłaty dowolnej kwoty na konto chłopca.

https://pomagam.pl/julianbuchcic

Warto pomagać!

531 views