Aktualności
Powiat brzeski

Ponad 100 dzieciaków z Domów Dziecka w powiecie brzeskim otrzymała mikołajkową paczkę w ramach akcji „Paka dla Dzieciaka 2020”!


Członkowie Stowarzyszenia Razem dla Powiatu Brzeskiego przez ostatnie tygodnie prowadzili zbiórkę produktów do mikołajkowych paczek dla dzieciaków z Domów Dziecka w powiecie brzeskim. Dzięki dobrym sercom mieszkańców, a także przedsiębiorców i kół gospodyń wiejskich, udało się stworzyć paczki dla ponad 100 dzieciaków z Domów Dziecka w Strzegowie, Skorogoszczy i Brzegu! 

Stowarzyszeniowy św. Mikołaj odwiedził trzy Domy Dziecka w powiecie brzeskim

W sobotę, 5 grudnia, z samego rana członkowie Stowarzyszenia Razem dla Powiatu Brzeskiego rozpoczęli pakowanie samochodów paczkami dla dzieciaków z Domu Dziecka w Skorogoszczy, który był pierwszym przystankiem stowarzyszeniowego św. Mikołaja i jego pomocników oraz pomocniczek. 

W Skorogoszczy (Gmina Lewin Brzeski) paczki, w których znajdowały się m.in. kosmetyki, a także słodycze i pluszaki dla najmłodszych, otrzymało 30 wychowanków, na buziach których pojawiły się uśmiechy, a na twarzy Dyrektor placówki, Pani Marzeny Kłysz łza wzruszenia. Indywidualne paczki dla wychowanków to nie wszystko, ponieważ udało się także stworzyć ogromne paczki zbiorcze ze słodyczami, świątecznymi pierniczkami oraz chemią gospodarczą na codzienne potrzeby Domu Dziecka. 

Natomiast w sobotę, 6 grudnia, także we wczesnych godzinach, rozpoczęły się przygotowania do podróży stowarzyszeniowego św. Mikołaja i jego asystentów oraz asystentek do Domów Dziecka w Strzegowie i Brzegu.

W Strzegowie (Gmina Grodków) paczki trafiły do 27 wychowanków, którzy również nie kryli radości, a część maluchów od rana wyczekiwała przybycia starszego pana z siwą brodą i workiem prezentów. Tam także dzieciaki oprócz indywidualnych paczek mikołajkowych otrzymały ponadto zbiorcze paki słodyczy, świątecznych pierniczków i chemii gospodarczej na potrzeby placówki.

Ostatnim przystankiem podróży stowarzyszeniowego św. Mikołaja był Dom Dziecka w Brzegu, gdzie paczki otrzymało 45 wychowanków. Podobnie jak w poprzednich dwóch placówkach dzieciaki, po otrzymanych podarkach, nie kryły uśmiechów, które rozpromieniały ich twarze. Do Domu Dziecka w Brzegu również powędrowały, oprócz indywidualnych pakunków, zbiorcze paki słodyczy, świątecznych pierniczków i chemii gospodarczej. 

Zobaczyć uśmiech dziecka to bezcenna sprawa, a zobaczyć uśmiech na twarzach ponad 100 dzieciaków jest uczuciem nie do opisania! 

Stowarzyszenie Razem dla Powiatu Brzeskiego dziękuje wszystkim darczyńcom akcji „Paka dla Dzieciaka 2020”

Członkowie Stowarzyszenia Razem dla Powiatu Brzeskiego pragną złożyć ogromne podziękowania na ręce absolutnie wszystkich darczyńców, którzy dokładali swoje cegiełki do mikołajkowych paczek dla dzieciaków z Domów Dziecka, w minionych tygodniach. Nie będziemy wymieniać wszystkich, ponieważ prawdopodobnie brakłoby miejsca w tym numerze Głosu Powiatu, a prócz tego nie chcielibyśmy nikogo pominąć, więc po prostu dziękujemy każdemu bez wyjątku, z całego serca! 

Bez Was akcja „Paka dla Dzieciaka 2020” i wywołanie uśmiechów na twarzach tylu dzieciaków, nie mogłaby się udać. 

To potwierdza nasze twierdzenie, że Razem możemy Więcej!

Prezes Zarządu 

Razem dla Powiatu Brzeskiego

Tomasz Kubiak

Reklama
Reklama
320 views