Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Ponad pół miliona złotych dla BCM na zakup środków ochrony osobistej i potrzebnego sprzętu


Na dzisiejszej konferencji prasowej marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła ogłosił decyzje w sprawie sfinansowania potrzeb szpitali oraz działań w sferze opieki społecznej z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na potrzeby opolskich szpitali zostanie przekazane 45 milionów złotych. Kolejne 13,6 miliona złotych będzie wykorzystane na działania w opiece społecznej.

Z tych środków 19 szpitali z naszego województwa zakupi m.in. 30 dodatkowych respiratorów, aparaturę do monitorowania czynności życiowych, urządzenia do tlenoterapii, niezbędne urządzenia diagnostyczne czy urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń i karetek.

Brzeski szpital otrzyma 532 tys zł na zakupu środków ochrony osobistej oraz sprzętu potrzebnego do walki z koronawirusem.

Marszałek potwierdził, że projekty mają akceptację Ministerstwa Funduszu i Rozwoju Regionalnego oraz Komisji Europejskiej a podpisanie umów nastąpi w poniedziałek. Oznacza to, że wnioskodawcy mogą już przygotowywać proces zakupu środków, o które wnioskowali.

524 views