Porażka Olimpii Lewin Brzeski

W sobotnim meczu (3 października) zespół  Olimpii Lewin Brzeski przegrał na własnym boisku z Victorią Chróścice. Spotkanie odbyło się w ramach 13. kolejki IV ligi.

Pierwszej połowa spotkania była wyrównana i niezbyt emocjonująca. Zawodnikom obu zespołów nie udało się wypracować zbyt wielu akcji zakończonych strzałem na bramkę.

Na początku meczu zawodnik Victorii Pavla Kovala posłał piłkę w światło bramkę gospodarzy. Jednak Tomasz Czarnik wykazał się skuteczną obroną.

Próba zdobycia prowadzenia przez Olimpię również się nie powiodła –  Marcin Kucharski oddał on strzał na bramkę gości, niestety niecelny. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa należała zdecydowanie do zespołu gości. Udało im się wypracować kilka sytuacji zakończonych sukcesem.

I tak pierwszą bramkę dla Viktorii zdobył w 65 minucie meczu Dastin Polok. Już 10 minut później (w 75. minucie gry) Pavlo Koval zdobył – z rzutu wolnego – drugą bramką dla zespołu gości. Ostatnią bramkę zdobył ponownie Dastin Polok już w doliczonym czasie, ustanawiając tym samym wynik spotkania na 0:3.

W trakcie meczu arbiter udzielił dwóch upomnień. W 15 minucie upomnienie otrzymał zawodnik Viktorii Pavlo Koval, a w 68 minucie Maciej Moczko z Olimpii otrzymał upomnienie za zagranie ręką.

Po trzynastu spotkaniach Olimpia zajmuje 20. miejsce w tabeli.

Kolejny mecz zawodnicy z Lewina rozegrają w  Krapkowicach, 10 października (w sobotę) o godz. 15.00.

Sytuacja już się robi nieciekawa. Kolejna porażka – trener Olimpii Marcin Raczkowski powiedział nam – Pierwsza połowa wyrównana. W drugiej przeciwnik wyraźnie pokazał, że jest lepszy. Stwarzamy sytuację bramkowe, ale brakuje wykończenia. W najbliższym czasie czeka nas ciężka praca. Postaramy się zdobyć jak najwięcej punktów w tej rundzie, a w zimie trzeba pomyśleć nad wzmocnieniami.

LZS Olimpia Lewin Brzeski – LZS Victoria Chróścice 0:3 (0:0)

Olimpia: Czarnik – Moczko, Adasik, Węgłowski, Jankowski, Chaszczewski (80′ Taraciński), Fabiszewski (85′ Antkowiak), Witkowski, Mendak (70′ Vinicius Marcus), Salak, Kucharski (51′ Żegalski).