IV liga
Sport

Portugalski zaciąg w LZS Starowice Dolne. Kolejny zawodnik z półwyspu iberyjskiego w drużynie


W szerokiej kadrze zespołu spod Grodkowa pojawił się kolejny zawodnik z Portugalii. Zespół już od pewnego czasu jest wzmacniany zawodnikami z półwyspu iberyjskiego, kolejnym nabytkiem zespołu ma być Fábio Paim, 32.

W przeszłości sam Christiano Ronaldo wypowiadał się o zawodniku: “ Jeśli uważacie, że jestem dobry, poczekajcie, kiedy zobaczycie Fabio Palma”. Grając w Sportingu Lizbona, utalentowany zawodnik trafił na wypożyczenie do Chelsea w 2008 r. Przejście do The Blues miało być dla zawodnika przełomowym zwrotem w karierze, lecz ta ostatecznie nie rozwinęła się na miarę gwiazd piłki nożnej. 

Po roku przygody w Anglii zawodnik powrócił do ojczystego kraju, gdzie grał w drużynach z niższych lig. Ma w swoim dorobku gry w klubach m.in. z Angolii, Kataru, Luksemburga czy na Litwy. Ostatnim klubem, w jakim grał był portugalski Sao Pedro da Cova.

Fábio Paim młodzieżowej kadrze Portugalii zaliczył kilkanaście występów, w których zdobyły trzy bramki. Nowy zawodnik LZS Starowice występuje na pozycji skrzydłowego lub napastnika. 

Fábio Paim – LZS Starowice

“Jeśli uważacie, że jestem dobry, poczekajcie aż zobaczycie Fabio Paima” – stwierdził kiedyś sam Cristiano Ronaldo. Fábio Paim dołączy do zepołu LZS Starowice Dolne zawodnik z ogromym doświadczeniem i umiejetnościami ma pomóc zespołowi w wyznaczonym przed sezonem celu . Fábio wystepował w takich klubach jak Sporting CP Lisbona, Chelsea FC Londyn oraz kadrze Portugali.

Opublikowany przez LZS Starowice Niedziela, 2 sierpnia 2020
Reklama
358 views