112
Aktualności

Pościg za poszukiwanym przestępcą na drogach powiatu nyskiego i brzeskiego


W Brzezinach zakończył się pościg za poszukiwanym listem gończym przestępcą. Wymknął się on nyskim policjantom podczas kontroli drogowej, następnie zaczął uciekać drogami w powiecie nyskim i brzeskim. Podczas zatrzymania stawiał opór.

Cała akcja zaczęła się na obwodnicy Nysy w czwartek (16.07) po godzinie 18:00, podczas zatrzymania kierowcy mercedesa, który przekroczył prędkość i wyprzedzał na zakazie. Podczas kontroli dokumentów kierowca nagle ruszył i zaczął uciekać w kierunku Drogi Wojewódzkiej 401 na Grodków. Na wysokości Skoroszyc auto skleciło w kierunku Kopic. W Więcmierzycach kierowca porzucił samochód i rzucił się do ucieczki przez pobliskie pola. Policjanci ruszyli w pieszy pościg i zatrzymali mężczyznę.

- Ścigany porzucił pojazd w Więcmierzycach, następnie podjął ucieczkę pieszą drogami polnymi do Brzezin (pow. nyski), gdzie został zatrzymany przez patrol nyskich policjantów. Jak się okazało, kierowcą Mercedesa był poszukiwany listem gończym 42-letni mieszkaniec Warszawy – informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nysie asp. Magdalena Skrętkowicz.


Mężczyzna został zatrzymany w nyskim areszcie policyjnym. Poszukiwany odpowie za ucieczkę z miejsca kontroli drogowej i czynną napaść na funkcjonariusza policji. Po wykonaniu czynności mężczyzna zostanie przewieziony do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał wcześniej zasądzoną karę. 

O akcji pościgowej zostali poinformowani dyspozytorzy z komendy w Brzegu i Grodkowie. Zadysponowano dwa radiowozy z powiatu brzeskiego, które miały udzielić wsparcia w punktach blokadowych. Tych ostatecznie nie trzeba było wyznaczać, bo poszukiwany został wcześniej zatrzymany.

Jak udało się nam ustalić, zatrzymanemu mężczyźnie towarzyszył podczas ucieczki pasażer. Nie zostały mu jednak przedstawione żadne zarzuty i został puszczony wolno.