Aktualności
Lewin Brzeski
Policja

Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania trafił do więzienia


Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 30-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna przed polskim wymiarem sprawiedliwości przez ostatnie półtora roku ukrywał się w Holandii. Został skazany między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz najbliższe 4 lata spędzi w więzieniu.

30-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego od 1,5 roku ukrywał się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Z operacyjnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w ostatnim czasie mężczyzna przebywał za granicą. Szereg wykonanych przez śledczych czynności pozwolił ustalić, kiedy 30-latek planuje wrócić do kraju.

Wtedy też kryminalni rozpoczęli obserwację tych miejsc, gdzie poszukiwany mógł się pojawić. Już kilka dni po powrocie do Polski, praca śledczych przyniosła zamierzony skutek. Policjanci namierzyli poszukiwanego w jednej z wytypowanych wcześniej miejscowości w powiecie brzeskim. Tam na podstawie europejskiego nakazu aresztowania zatrzymali go.

30-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w związku z rozbojem, groźbami karalnymi oraz licznymi kradzieżami i włamaniami. Mężczyzna trafił już do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 4 lata.

Reklama
287 views