Aktualności
Powiat brzeski

Powiat Brzeski nie rezygnuje z modernizacji dróg. Kolejne przebudowy już w przyszłym roku


Prędocin oraz Mąkoszyce – to dwie miejscowości, w których w przyszłym roku poprawi się powiatowa infrastruktura drogowa. Nowa nawierzchnia, chodniki, odwodnienie, a także pętla autobusowa oraz nowe oznakowanie – to tylko najważniejsze elementy planowanych modernizacji. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Starostwa Powiatowego w Brzegu, wszystkie inwestycje są możliwe dzięki współpracy z gminami oraz wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych.

Inwestujemy tam, gdzie widzimy możliwość współpracy z naszymi samorządami. Wszystkie zadania na powiatowych drogach ustalamy wspólnie. Nasza infrastruktura jest wciąż słaba i musimy ją systematycznie modernizować. W przyszłym roku zyskają mieszkańcy oraz przedsiębiorcy z Prędocina i Mąkoszyc. Wnioski w ramach Funduszu Dróg Samorządowych zostały niedawno złożone. Czekamy na rozstrzygnięcia – mówi starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

Wartość tych dwóch zdań to blisko 3,5 mln złotych. Powiat nie składa jednak broni i szykuje kolejne inwestycje. Dla kilku zadań trzeba przygotować dokumentację projektową. Tak będzie m.in. w przypadku przebudowy ulicy Wrocławskiej w Brzegu. Ale nie tylko.

Skorogoszcz-Przecza-Oldrzyszowice wraz z przebudową mostu, to spore zadanie, do którego trzeba przygotować dokumentację. Chcemy mieć również gotowy projekt na przebudowę drogi od skrzyżowania z DK94 przez Gierszowice do Olszanki. Bogdanów-Jaszów oraz przebudowa dojazdu do Żarowa, to również zadania, które są w kręgu naszych zainteresowań – dodaje na koniec Monkiewicz.

Powiat Brzeski jeszcze w tym roku rozpocznie modernizację mostu na zalewie Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim. To zdanie będzie realizowane wspólnie z gminą przy wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych.

Reklama
533 views