Aktualności

Powiat inwestuje w „Budowlankę”. Będzie nowa elewacja, odnawialne źródła energii i boisko


Długo wyczekiwana termomodernizacja Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu staje się faktem. Nowa elewacja, pokrycie dachu, okna i odnawialne źródła energii – to tylko niektóre elementy prawie czteromilionowej inwestycji. Jak informuje Powiat, dziś podpisano umowę na gruntowny remont „Budowlanki”. Ale to nie koniec dobrych informacji. W planach jest także boisko wielofunkcyjne.

- Podpisaliśmy umowę z firmą TAKAR z Lewina Brzeskiego. Wierzymy, że uda się całą inwestycję zrobić w terminie. Przekazanie placu budowy nastąpi końcem czerwca, a całość zadania ma zostać sfinalizowana końcem lutego przyszłego roku. Liczymy, że najwięcej prac, tych najtrudniejszych i najbardziej uciążliwych uda się zrobić podczas wakacji. Chcemy, aby remont jak najmniej doskwierał uczniom, którzy wrócą we wrześniu – mówi starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

Oprócz standardowych prac modernizacyjnych, Powiat mocno inwestuje w odnawialne źródła energii. W Zespole Szkół Budowlanych zamontowane zostaną ogniwa fotowoltaiczne, a także wymienione zostanie stare oświetlenie na lampy typu LED. Ponadto powstaną tzw. żyjące zielone ściany. W szkole będzie również funkcjonować powietrzna pompa ciepła. Wszystko to sfinansowane w większości z pieniędzy unijnych. Wykonawca ma czas do lutego przyszłego roku.

Ale to nie koniec dobrych wieści dla uczniów powiatowej placówki. Szkoła po wielu latach doczeka się wielofunkcyjnego boiska z prawdziwego zdarzenia. 

- Wydział Inwestycji i Remontów przygotował i złożył dziś wniosek do Urzędu Marszałkowskiego. Staramy się o blisko 300 tysięcy złotych wsparcia na realizację tego wyczekiwanego zadania. W listopadzie dowiemy się, czy dostaniemy dotację – informuje Maciej Stępień ze Starostwa Powiatowego w Brzegu. 

W ramach inwestycji zostanie wykonane boisko wielofunkcyjne ze sztucznej nawierzchni do gry w piłkę nożną mini, ręczną, siatkową, koszykówkę oraz tenis ziemny. Ponadto nowe ogrodzenie, drenaż terenu, ławki oraz pozostała niezbędna infrastruktura. Wstępnie inwestycję oszacowano na 900 tysięcy złotych. Boisko może funkcjonować już w połowie 2022 roku.