Aktualności

Powiatowe obchody Święta Policji


W Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. To czas otrzymywania przez policjantów awansów na wyższe stopnie służbowe, odznaczeń i wyróżnień za wzorową służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

W tym roku w Brzegu awansowanych zostało 45 policjantów. Za szczególne zaangażowanie w służbie dwóch funkcjonariuszy zostało wyróżnionych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ponadto jednego z funkcjonariuszy Komendant Główny Policji odznaczył za długoletnią służbę.
Wójtowie i burmistrzowie z gmin naszego powiatu również nagrodzili policjantów, dzięki którym poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu stale rośnie. Wyróżnienia włodarzy trafiły do funkcjonariuszy podczas odrębnych spotkań.

Z uwagi na trwającą pandemię, w tegorocznych obchodach udział wzięło jedynie część awansowanych i nagrodzonych policjantów. Akty mianowania wręczył p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu mł. insp. Zbigniew Stanowski wraz z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu podinsp. Mateuszem Lecko. Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz przekazał z kolei wyróżnienia nagrodzonym funkcjonariuszom. Odznaczenia resortowe zostaną wręczone w późniejszym terminie, na uroczystości w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Szef brzeskiej Policji podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Brzegu za codzienny trud i pełną poświęceń służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu brzeskiego. Wyraził wdzięczność za postawę i zaangażowanie w pracę, a dla policyjnych rodzin uznanie za wsparcie i wyrozumiałość.