Aktualności

Powstaje zejście z ul. Armii Krajowej do Parku Centralnego 


Trwają prace budowlane, których celem jest przywrócenie zejścia z ul. Armii Krajowej do Parku Centralnego. Dostęp do parku i fontanny od tej strony zniknął wraz z remontem jezdni i chodnika. Teraz powstają schody.

Zaprojektowane schody powstaną na historycznym przebiegu alei. Brzeżanie z pewnością pamiętają, że jeszcze 10 lat temu zejście to było użytkowane i stanowiło dojście do zbiornika wodnego od ulicy Armii Krajowej. Było w opłakanym stanie, ale pozwalało zejść w dół bez konieczności wchodzenia do parku.

Na Facebooku ruszyła dyskusja na temat niedostępności tego zakątka dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z dziećmi w wózkach. Rzeczywiście we wspomnianym miejscu powstają jedynie schody, które mogą stanowić barierę architektoniczną dla niektórych osób. Burmistrz tłumaczył w komentarzach opublikowanych na serwisie społecznościowym, że nie ma udogodnień, gdyż nie ma możliwości, aby tam powstały. 

Budowa realizowana jest na podstawie projektu pod nazwą: „Budowa schodów terenowych w ciągu alei parkowej, łączącej obszar parku z ulicą Armii Krajowej”.