Aktualności

Pożar garaży w Brzegu: zdjęcia i film


Wieczorem 10 kwietnia miał miejsce pożar garażu, z którym bardzo długo zmagali się strażacy z brzeskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Obecnie trwa ustalenie przyczyn powstania ognia oraz ewentualnych sprawców. Dotarliśmy do zdjęć i filmu, wykonanych przez naocznego świadka.

Do pożaru doszło w sobotę (10.04) późnym wieczorem. Straż otrzymała wezwanie do płonącego garażu przy ul. Krzyszowica w Brzegu. Po przybyciu na miejsce okazało się, że płomienie mocno się już rozprzestrzeniły. Strażacy przystąpili do gaszenia. Jednocześnie musieli chronić przyległe garaże

https://youtu.be/FJZDPphV-Jc

Po ugaszeniu ognia przystąpiono do przeszukiwania pogorzeliska. Garaż, który płonął, był wypełniony starymi meblami. Pojawiła się obawa, że mogli z niego korzystać bezdomni. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że policja prowadzi dochodzenie w celu ustalenia przyczyn i ewentualnych sprawców. Rozpatrywane jest podpalenie i zaprószenie ognia.

Świadkowie i okoliczni mieszkańcy mówią, że w pobliżu garażu niemal codziennie odbywały się „spotkania towarzyskie” mocno zakrapiane alkoholem. W pobliżu palone były ogniska, na które przychodziło po kilka osób.

Krzysztof Żołyński