Aktualności

Pilne! Premier wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się


Musimy wdrożyć kolejne ograniczenia – zapowiedział dziś na konferencji premier Mateusz Morawiecki – Robimy to dla ocalenia życia wielu Polaków i ograniczenia fali epidemii – powiedział Premier podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Obserwujemy ciągle wzrost liczby zachorowań, jest on znaczący – powiedział Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. – Będziemy przedstawiać kolejne obostrzenia, które są konieczne – dodał.

Miejsca  w komunikacji publicznej będą ograniczone, dozwoloną liczbą osób jest połowa miejsc siedzących. Musimy zadbać o aprowizację najbardziej koniecznych artykułów do życia – powiedział premier RP

Premier ogłosił lockdown co oznacza, że od jutra obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny.

Na konferencji prasowej obecny jest również Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, który powiedział, że jeśli nie ograniczymy kontaktu do minimum, nie pomożemy uratować więcej żyć. W tym rozporządzenia będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę pilnymi sytuacjami. Oczywiście rozumiemy takie rzeczy jak wychodzenie z psem, ale prosimy o brak gromadzenia się w parkach czy placach zabaw. Wydaję mi się, że jesteśmy w stanie tyle dać innym służbom, które się nami opiekują.

Ten zakaz nie obejmuje pomocy najbliższym. Wszyscy rozumiemy, jaka jest intencja wdrożenia tych reguł  – odpowiedział Minister Szumowski na pytanie o szczegóły tych nowych zakazów. Za złamanie przepisów grozi 5 tysięcy złotych kary.

Chcemy, żeby Polacy wrócili do pracy po wielkanocy i żeby odbyły się w tym roku egzaminy maturalne. Będziemy musieli się wystrzegać wielu zachowań, które wcześniej były naturalne. Dlatego ja nie widzę powodu, by wybory prezydenckie czy egzaminy maturalne się nie odbywały. Oczywiście wszystko będzie musiało się odbyć przy zachowaniu różnych środków – powiedział Morawiecki.

1081 views