Aktualności

Prezenty dla brzeskiego szpitala


Fundacja Rozwój jest w Brzeskim Centrum Medycznym znana od dawna. Wolontariusze skupieni wokół tej organizacji wyremontowali kilka lat temu sale oddziału dziecięcego, otworzyli też w lecznicy biblioteczkę z książkami dla najmłodszych. Fundacja przeprowadziła również akcje charytatywne, dzięki którym udało się pozyskać środki na zakup sprzętu medycznego.

Tym razem członkowie Fundacji Rozwój wybrali się z przedświąteczną wizytą do BCM-u, aby przekazać tej jednostce prezent pod postacią nowego pulsoksymetru. Jest to sprzęt, który będzie używany na oddziale dziecięcym do pomiaru saturacji i pulsu u młodych pacjentów.

Fundacyjnej ekipie towarzyszyły dzieciaki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu. One również przyniosły dla swoich kolegów i koleżanek (przebywających aktualnie w brzeskiej lecznicy) wspaniałe prezenty – przybory do rysowania i malowania oraz całą masę innych rzeczy, które pozwolą pacjentom umilić sobie czas.

Nie zabrakło oczywiście wspólnego kolędowania i świątecznych życzeń. Brzeski szpital może być z kolei bardzo szczęśliwy, że ma w Brzegu tak wielu przyjaciół, chcących działać i gotowych do pomocy drugiemu człowiekowi.