Aktualności

Problemy z rekrutacją w grodkowskim liceum


W piątek szkoły średnie w powiecie brzeskim poznały przybliżoną liczbę uczniów, którzy 1 września rozpoczną naukę w pierwszych klasach. Rodzice przyszłych uczniów szkół średnich muszą teraz (do 30 lipa) potwierdzić chęć zapisania dzieci do poszczególnych szkół. Grodkowski ogólniak ma spory problem, bo w procesie rekrutacyjnym wzięło tam udział tylko 14 uczniów. Jest to zbyt mała liczba osób, aby można było utworzyć jedną klasę pierwszą. 

- W związku z niewystarczającą liczbą podań o przyjęcie do pierwszej klasy, na tę chwilę nie możemy jej otworzyć. Tworzymy listę rezerwową, na którą można się zapisać w sekretariacie szkoły. W przypadku uzbierania wystarczającej liczby osób istnieje możliwość utworzenia jednej pierwszej klasy. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych – czytamy w komunikacie opublikowanym przez dyrekcję Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie.

Dla przypomnienia od roku szkolnego 2021/2022 Liceum Ogólnokształcące w Grodkowie zostanie wcielone do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Reforma łącząca obie placówki spotkała się z niezadowoleniem rodziców obecnych uczniów i środowiska nauczycieli. Warto nadmienić, że w obecnym roku szkolnym w gminie Grodków jest około 150 absolwentów szkół podstawowych. To zdecydowanie mniej niż w poprzednich latach. Sytuacja może się zmienić w przyszłym roku, bo prognozy pokazują, że ta liczba ma wzrosnąć. 

Powiat Brzeski, jednostka organizacyjna dla szkół średnich w naszym regionie, co roku dokłada miliony do oświaty. Rządowa subwencja przyznawana na każdego ucznia jest coraz niższa. Końcem 2020 roku samorząd musiał dopłacić ekstra prawie 10 mln złotych do edukacji.