112
Aktualności

Profilaktyczna akcja policji i straży pożarnej


Dziś około godz. 11:00 na Odrze zapanowało małe zamieszanie. W okolicach mostu zobaczyć było można łódź straży pożarnej i zespół naziemny. Na szczęście to tylko profilaktyczna akcja policji i straży pożarnej.

Dostaliśmy informację z KPP w Brzegu, że z budynku sądu uciekł zatrzymany. Istnieje prawdopodobieństwo, że może skoczyć z mostu do Odry, w związku z czym policja poprosiła nas o zabezpieczenie okolic tego terenu. Zadysponowaliśmy dwa zastępy: jeden zastęp z łódką i jeden zastęp tzw. pierwszy wyjazd. Gdyby ten człowiek próbował faktycznie skoczyć, będziemy w stanie szybko go wyjąć – powiedział nam st. kpt. mgr Jacek Nowakowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Brzegu.

O godzinie 10.35 do dyżurnego KPP w Brzegu wpłynęła informacja, że mężczyzna zamierza targnąć się na swoje życie i chce skoczyć z mostu do Odry. Poprosiliśmy o pomoc straż pożarną. Chwilę przed godziną dwunastą akcja została zakończona, gdyż mężczyzna się odnalazł – powiedziała Patrycji Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Tego typu akcje mają ogromne znaczenie dla służb. Wypracowane podczas nich procedury pomagają później  w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia.