Aktualności

Przebudowa mostu w ciągu Drogi Wojewódzkiej 385


W piątek (28.05) w Sali Ślubów grodkowskiego Ratusza podpisana została umowa na „Przebudowę mostu w ciągu Drogi Wojewódzkiej 385” w miejscowości Kopice (gm. Grodków). Wyremontowany zostanie odcinek drogi o długości 140 m. W czasie realizowania inwestycji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na trasie Grodków-Niemodlin-Opole. 

- Dzisiaj w Grodkowie podpisaliśmy umowę na ponad dwa miliony. Jest to inwestycja, która dotyczy Kopic, największej miejscowości w Gminie Grodków, przez którą przebiega droga wojewódzka 385. Jest to kontynuacja naszego konsekwentnego działania, związanego z przebudową drogi na tym odcinku (Grodków-Kopice – przyp. red.). Dwa lata temu udało się nam wyremontować odcinek między Kopicami a Krasną Górą. W ubiegłym roku bardzo długi odcinek wraz z przepustem od strony Grodkowa. W tym roku wchodzimy do samych Kopic, aby przebudować most i całą jego infrastrukturę, tak by ten obiekt był bezpieczniejszy. To nie koniec, zapowiadamy dalsze działania w Kopicach i na drodze 385 – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu Województwa Opolskiego.

- Temat remontu tego odcinka był bardzo długo analizowany. Pojawiły się różne koncepcje, np. wykonanie kładki. Rozpoczęliśmy rozmowy z Marszałkiem, tak aby rozwiązać ten temat, myśląc przy tym przyszłościowo, pod kątem dalszej modernizacji tej drogi. Dzisiaj likwidujemy „wąskie gardło”, które stwarzało niebezpieczeństwo dla pieszych, w tym dzieci uczących się w pobliskiej szkole. Powstanie nowa jezdnia i część przeznaczona dla pieszych. My, jako Gmina, nie mamy swojego finansowego udziału w tym przedsięwzięciu. Tym bardziej jestem wdzięczny Marszałkowi Województwa Opolskiego za tę inicjatywę – dodaje Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Warto dodać, że przedsięwzięcie obejmuje swym zakresem: rozbiórkę istniejącego i budowę nowego obiektu, reprofilację i umocnienie skarp i dna cieku, budowę ścieżki pieszo-rowerowej, budowę kanalizacji deszczowej na dł. 181,5 m, przebudowę sieci wodociągowej na długości 47 m, przebudowę sieci telekomunikacyjnej na dł. 135 m, przebudowę sieci elektroenergetycznej, Wykonawcą remontu zostało przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Larix” Sp. z o.o. z Lublińca. Koszt inwestycji to 2.193.657,40 zł.