Aktualności

Przed świętami oddali krew


Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej COR PWSZ w Nysie zorganizowało doroczną akcję zbiórki krwi.

Mikołajkowa Zbiórka Krwi cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród studentów, ale także wśród mieszkańców Nysy i służb mundurowych. Nad organizacją wydarzenia czuwali studenci z Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej COR. Po szczegółowej rejestracji w budynku Rektoratu, w mobilnym krwiobusie ze specjalistycznym wyposażeniem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu osoby, które chciały wspomóc akcję mogły oddać 450 ml krwi.

Foto: PWSZ w Nysie

Uczestnicy akcji mogli otrzymać posiłek regeneracyjny, studenckie pierniki, ciepłe napoje i prezenty pod choinką. Studencką akcję wsparli: SKN SET PIONT DIET (kierunek dietetyka) SKN ABACULUS (kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji) oraz firmy: Cukry Nyskie, Fotini - Oskar Kocik, Tomart, CRS Ankar.

Foto: PWSZ w Nysie

Mikołajkowa Zbiórka Krwi, była świetną okazją do czynienia dobra. Była to również akcja propagująca ideę oddawania krwi dla potrzebujących ją pacjentów wśród młodych ludzi, znakomita promocja kierunków z zakresu nauk medycznych oraz nauk o zdrowiu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie.