Aktualności

Punkt Szczepień Powszechnych w Brzegu już działa


We wtorek (27.04) Brzeskie Centrum Medyczne uruchomiło masowy punkt szczepień, który zlokalizowany został w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu. Pierwsi pacjenci pojawili się o godzinie 13, czyli w chwili otwarcia.

Jak poinformowała dyrekcja szpitala, przez najbliższe 3 tygodnie wszystkie osoby, które wybiorą punkt przy ulicy Słowiańskiej, zostaną zaszczepione produktem o nazwie Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech. Rejestracja odbywa się wyłącznie pod numerem 989 lub poprzez internetowe konto pacjenta. Nie ma możliwości umówienia się na miejscu. Bardzo ważne jest, żeby pilnować terminów, a przede wszystkim godzin wskazanych przez system. Jak podkreślają medycy, nie ma też sensu przychodzić wcześniej i gromadzić się przed budynkiem. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!

Już na starcie zajęte są wszystkie terminy do końca tygodnia. W tym tygodniu chcemy wykonać dwa tysiące szczepień. Możliwości punktu obliczone są na pięćset szczepień dziennie. Prosimy o przychodzenie chwilę przed wyznaczoną godziną, bo i tak trzeba będzie odczekać do wyznaczonego terminu. Na miejscu wspierają nas żołnierze, którzy kierują ruchem osób przychodzących na szczepienia – powiedział Kamil Dybizbański, dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego.

Punkt Szczepień Powszechnych będzie czynny w różnych godzinach, z uwagi na rygorystyczne przepisy dotyczące dostaw leku. Szczepionki będą przechowywane w brzeskim szpitalu i na bieżąco dosyłane do Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Stąd apel o dokładne pilnowanie terminów wizyt przez samych pacjentów. 

Warto pamiętać, że Brzeskie Centrum Medyczne nie rezygnuje z punktu szczepień przy ulicy Mossora.