Aktualności
Brzeg
Sport

Radosław Majgier utworzył komitet i chce skorzystać z Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej


W dniu 16 listopada 2020 r. w biurze podawczym Urzędu Miasta w Brzegu Radosław Majgier złożył dokumenty informujące o powołaniu komitetu inicjatywy uchwałodawczej pn. „Szansa dla młodych – rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Brzegu”. Celem obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej będzie budowa basenu otwartego wraz z infrastrukturą pomocniczą oraz budowa skateparku.

– Od jakiegoś czasu w mediach społecznościowych, można często natrafić na różne wpisy, w których ludzie narzekają na brak rozrywek oraz miejsc do aktywnego spędzania wolnego czasu przez młodych ludzi. Z tych wpisów można wywnioskować, że w naszym mieście brakuje nowych atrakcji, które byłyby skierowane do młodszego pokolenia. Ostatnio na Facebooku można było natrafić na gorącą dyskusję na temat konieczności wybudowania w naszym mieście basenu otwartego. Wielu młodych internautów sygnalizuje także potrzebę wybudowania w Brzegu skateparku z prawdziwego zdarzenia, gdzie młodzież mogłaby rozwijać swoje zainteresowania. Od kilku lat tylko słyszymy, że takie inwestycje są bardzo potrzebne, ale niestety na gadaniu zawsze się kończy. Niekończąca się telenowela, pod tytułem brzeski basen, zaczyna już powoli wszystkich męczyć. Najwyższy czas przerwać tę jałową dyskusję, która tak naprawdę donikąd nie prowadzi. Może wreszcie trzeba podjąć konkretne działania i skorzystać z możliwości obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, której byłem inicjatorem. Miło mi poinformować, że w tej sprawie powołaliśmy komitet, którego jestem przewodniczącym. Wkrótce rozpoczniemy naszą działalność i w pierwszej kolejności będziemy zbierać podpisy pod naszą inicjatywą. Wierzę, że nasz pomysł okaże się strzałem w dziesiątkę. A największym sukcesem dla mnie osobiście będzie sytuacja, w której inni mieszkańcy Brzegu pójdą w nasze ślady i wezmą przyszłość naszego miasta we własne ręce – oświadczył Radosław Majgier

Zgodnie z ustawą z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz regulacjami Rady Miejskiej Brzegu taką inicjatywę może wznieść każdy mieszkaniec Brzegu, tworząc minimum 3-osobowy komitet, który winien zebrać wymaganą liczbę minimum 300 podpisów.

Reklama
185 views