Aktualności
Zdrowie

Fizjoterapeuci wracają do pracy. W powiecie nie ma kolejnego ogniska koronawirusa


Znamy wyniki badań laboratoryjnych pracowników i pacjentów Brzeskiego Centrum Medycznego.

4 dodatnie i aż 68 ujemnych – informuje dyrekcja szpitala. To oznacza, że oddziały rehabilitacyjne wznawiają działalność, a przestrzeganie procedur uchroniło nas przed kolejnym ogniskiem SARS-CoV-2 w regionie.

– Tylko cztery osoby uzyskały wynik dodatni. To lekarz, fizjoterapeuta, psycholog i pielęgniarka. Wszyscy zakażeni przebywają obecnie na kwarantannie – wylicza Kamil Dybizbański, szef powiatowej lecznicy. – Jeden z pacjentów uzyskał wynik niejednoznaczny. Przez najbliższe dni będzie izolowany i obserwowany. Podjęliśmy decyzję, że Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej  Dziennej oraz Oddział Rehabilitacji Neurologicznej z pododdziałem Rehabilitacji Dorosłych w Śpiączce wznawiają przyjęcia pacjentów. Cieszę się, że odpowiedzialność naszych medyków oraz przestrzeganie procedur zapobiegło rozprzestrzenianiu się wirusa.

Dodajmy, że tym samym nie było konieczności zamknięcia całego budynku przy ulicy Nysańskiej.

Powiat brzeski nadal znajduje się w żółtej strefie epidemicznej. Od soboty wchodzą w życie decyzją Ministerstwa Zdrowia, nowe obostrzenia dla mieszkańców. Restrykcje mają być znaczne. To m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa, nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych, ale także na zewnątrz (strefa żółta).

Czy nasz region zostanie usunięty z listy epidemicznej? Dowiemy się tego najprawdopodobniej w czwartek. O ewentualnych nowych restrykcjach będziemy informować na bieżąco.

Reklama
303 views