REMIS STALI W PIERWSZYM MECZU SEZONU

W pierwszym meczu nowego sezonu piłkarze Stali Brzeg zremisowali 1:1 z Lechią Zielona Góra. Obie ekipy mogą odczuwać niedosyt po końcowym gwizdku, gdyż jedna i druga ekipa stworzyła sobie kilka niezłych okazji bramkowych.

Mimo lejącego się żaru z nieba spotkanie było toczone w dosyć szybkim tempie. Zdecydowanie lepiej w mecz weszli zielonogórzanie, którzy za sprawą Mycana i Garguły groźnie kontrowali Stalowców. W drużynie miejscowych bliski trafienia był Niemczyk, lecz z rzutu wolnego przeniósł piłkę minimalnie nad poprzeczką. Wynik został otworzony w 20 minucie. Wtedy to po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry Mycan wślizgiem wepchnął piłkę do brzeskiej bramki. Stal musiała zaatakować, choć wciąż groźnie kontrowali ich przyjezdni. W 43′ po podaniu Borycki z najbliższej odległości do siatki trafił Niemczyk i wyrównał wynik meczu. Kilka minut wcześniej mógł to zrobić Maj, ale jego strzał z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

Po przerwie obie ekipy wyszły na murawę z chęcią zadania decydującego ciosu. Ani jednym, ani drugim się to nie udało, choć dobrych szans w tym meczu nie brakowało. Piłkarze z Zielonej Góry stwarzali niezwykle duże zagrożenie na lewej stronie boiska. Stalowcy z kolei mieli dobre okazje po strzałach Sypka, Szymczyka czy Zapotocznego, lecz wynik spotkania nie uległ już zmianie. Teraz naszą drużynę czeka prawdziwy piłkarski „maraton” – w środę (5.08.) Stal rozegra mecz finałowy wojewódzkiego Pucharu Polski z Polonią Nysa, w sobotę 8.08. uda się do Bielska-Białej na mecz z Rekordem, natomiast w środę (12.08.) na Stadionie Miejskim w Brzegu o godzinie 18:00 zmierzy się w derbach Opolszczyzny z Polonią Nysa – tym razem w ramach rozgrywek III ligi.

Stal Brzeg – Lechia Zielona Góra 1:1 (bramki: Niemczyk 43′ – Mycan 20′)

Stal: Stitou – Kowalski, Maj, Banach, Danielik, Kuriata, Niemczyk, Sypek (70′ Dychus), Kamiński (63′ Zapotoczny), Borycka (63′ Szymczyk), Celuch. Trener Marcin Domagała.