Aktualności

Roboty opanowały Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu


22 marca w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 obchodzono Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią.

Uczniowie na zajęciach informatycznych w szkole lub w domu wykonali projekt robota przyszłości oraz plakaty robotów. Ponadto od października 2020 rozwijane są zainteresowania robotyką, programowaniem i informatyką. Szkole udało się pozyskać grant Centrum Mistrzostwa Informatycznego, dzięki któremu prowadzone są bezpłatne zajęcia pozalekcyjne o tematyce robotyczno-informatycznej.

Grant dla młodzieży prowadzi nauczyciel przedmiotów informatycznych Beata Dylak. W ramach zajęć uczniowie poznali język programowania Python. Uczyli się algorytmiki, tworzyli gry komputerowe z wykorzystaniem biblioteki pygame zero, a teraz będą poznawać zasadę działania robotów. Zajęcia prowadzone są na platformie Microsoft Teams oraz stacjonarnie w szkole.

Dzień Nowych Technologii w Edukacji spędzimy, składając roboty z młodzieżą uczestniczącą w projekcie. Roboty dotarły do naszej szkoły z grantu CMI. Była super zabawa, walki i wyścigi robotów!!!

Krzysztof Żołyński