Aktualności

Rodacy – Bohaterom


W listopadzie klasa 4c Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. T. Kościuszki w Brzegu przejęła obowiązki Gospodarza Szkoły. W związku z tym zdecydowaliśmy się na udział w programie „Rodacy – Bohaterom – Boże Narodzenie 2021/2022”. 

Celem tej akcji charytatywnej było zebranie produktów spożywczych i chemicznych dla kombatantów żyjących na Kresach. Wszyscy uczniowie naszej klasy bardzo chętnie włączyli się do zbiórki, dzięki czemu zebraliśmy znacznie więcej artykułów, niż było na liście potrzeb. 

W dwóch kartonach znalazły się m.in. makarony, ryż, cukier, olej, konserwy mięsne i rybne, herbaty, kawa, słodycze oraz mydła, proszki do prania, płyny dezynfekcyjne i wiele innych produktów. Dołączyliśmy również kartkę  z życzeniami.

Chcielibyśmy bardzo podziękować Pani Mai Borguli-Janickiej z II Liceum Ogólnokształcącego, która jest koordynatorem akcji na terenie powiatu brzeskiego, za możliwość wzięcia udziału w tej pięknej inicjatywie. Cieszymy się, że w ciągu tygodnia udało nam się przygotować paczkę, którą przekażemy potrzebującym osobom. Mamy nadzieję, że sprawimy im miłą niespodziankę. 

 Ignacy Krzykowski, kl. 4c