Aktualności
Kultura

Romantyczne Kino Plenerowe w Amfiteatrze: „Wypisz, wymaluj miłość"


Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny seans Kina Plenerowego w ramach akcji „Kulturalne Wakacje 2021”. Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć film Wypisz, wymaluj miłość".

Gdzie i kiedy?

Romantyczne Kino Plenerowe: „Wypisz, wymaluj miłość”, sobota (14 sierpnia) – godz. 21:00, Amfiteatr Miejski w Brzegu. Wstęp wolny.

O filmie:

Tytuł: „Wypisz, wymaluj miłość”

Reżyseria: Fred Schepisi

Scenariusz: Gerald Di Pego

Gatunek: Dramat / Komedia / Romans

Produkcja: Australia / Kanada / USA

Ograniczenie wiekowe: 12+

Juliette Binoche – laureatka Oscara, Cezara i nagrody BAFTA – powraca na ekrany w niebanalnej komedii romantycznej. W filmowym pojedynku temperamentów i najlepszego aktorstwa gwieździe „Angielskiego pacjenta” i „Czekolady” partneruje Clive Owen („Bliżej”, „Król Artur”), zdobywca Złotego Globu i tytułu najelegantszego mężczyzny świata. U ich boku komediowy talent zademonstrują także piękna Amy Brenneman („Dziewięć kobiet” i „Gorączka”), Keegan Connor Tracy – gwiazda „Bates Motel” i „Dawno, dawno temu” oraz Navid Negahban — znany wielbicielom serii „Homeland”.

Choć Jack i Dina pracują w jednej szkole, z pozoru dzieli ich wszystko. On jest nauczycielem angielskiego, który nie stroni od alkoholu, ona malarką abstrakcyjną włoskiego pochodzenia. On zachwyca się możliwościami, jakie daje słowo pisane, ona uznaje tylko obrazy, które pobudzają wyobraźnię. Oboje są niespełnieni i nieszczęśliwi. On od lat nie może wydać książki, ona z powodu choroby przestała malować. Pewnego dnia Jack wpada na genialny pomysł. Chcąc oderwać swoich uczniów od telefonów komórkowych i mediów społecznościowych, planuje zainspirować ich prawdziwymi wartościami. Rzuca Dinie wyzwanie. Muszą udowodnić podopiecznym, co w życiu jest ważniejsze i co może ich więcej nauczyć: słowa, czy obrazy? Dina podejmuje się zadania i przystępuje do rywalizacji. Wkrótce Jack i Dina przekonają się, że więcej ich łączy, niż dzieli, a prawdziwe problemy tkwią w nich samych. (Źródło: filmweb.pl)

Informacja od organizatora

Wydarzenie zostanie zorganizowane z zachowaniem obostrzeń sanitarnych:

1. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości – min. 2 metry.

2. Prosimy o zajmowanie miejsc wskazanych przez obsługę.

3. W pomieszczeniach zamkniętych, toaletach obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką.

4. Prosimy o dezynfekcję rąk – przy wejściu do amfiteatru będą ustawione płyny do dezynfekcji.

5. Liczba miejsc jest ograniczona.

6. Wszelkie zasady i obostrzenia określono w regulaminie, który dostępny jest tutaj: https://bck-brzeg.pl/zmiany-w-funkcjonowaniu-bck-w-dn-07.../