Aktualności

Rozczarowanie wizytą Prezydenta Andrzeja Dudy w Brzegu


Powracamy do ubiegłotygodniowej kampanijnej wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy. Przypomnijmy, że spotkanie, które w Brzegu nie cieszyło się zbyt dużą frekwencją, co potwierdzają zdjęcia z przeciwległej strony Placu Zamkowego, odbiło się szerokim echem w Polsce i na świecie. Wywołany przez Prezydenta i macierzystą partię temat rzekomego „szerzenia ideologii LGBT” nie schodził z czołówek gazet i głównych wiadomości telewizyjnych przez cały tydzień. Do naszej redakcji zgłaszali się także mieszkańcy miasta rozczarowani zarówno samą organizacją spotkania jak tym co miał do powiedzenia brzeżanom Prezydent Polski.

Zwolennicy Andrzeja Dudy narzekali na małą promocję spotkania, a także słabe popisy konferansjerskie radnego PiS Wojciecha Komarzyńskiego. Przypomnijmy, że ten młody działacz brzeskiego PiS w ostatnim czasie uzyskał lukratywną posadę wicedyrektora Opolskiego Oddziału ARiMR, gdzie zastąpił kolegę, opolskiego radnego PiS Marka Kawę.

Zaskakujące jest, że 100 m od byłej synagogi i pomnika żołnierzy poległych w walce z hitlerowcami, padły tak krzywdzące i dzielące słowa – powiedział pan Grzegorz – Muszę mocno się zastanowić czy obecny Prezydent zasługuje na mój ponowny głos.

Postronnych mieszkańców, którzy przybyli na spotkanie z kandydatem, rozczarował natomiast brak odniesień do sprawa ważnych dla Brzegu i Powiatu Brzeskiego. Poza krótkim wspomnieniem z historii miasta Andrzej Duda nie zadeklarował wsparcia dla najbardziej oczekiwanej inwestycji regionalnej tj. budowy brzeskiej obwodnicy i nowego mostu. Nie mówił także o wzmocnieniu finansowym lokalnych inwestycji czy wsparciu dla Brzeskiego Centrum Medycznego. Przypomnijmy, że ta ostatnia instytucja nie otrzymała rządowego wsparcia przy budowie nowego bloku operacyjnego, w wyniku czego finansujący inwestycję Powiat Brzeski musiał zaciągnąć ogromy kredyt, który spowalnia inne inwestycje w regionie.

Poraża brak zrozumienie tego miasta, Brzeg od zawsze był miastem mocno zróżnicowanym pod względem zarówno etnicznym jak i religijnym. Takie dzielenie, nie powinno mieć miejsca.
– skomentowała pani Janina – szkoda, że nasze piękne miasto pojawiło się na pierwszych stronach zagranicznej prasy w tak smutnym kontekście.

Czy rozczarowanie części mieszkańców przełoży się na wyborczy wynik Andrzeja Dudy w powiecie brzeskim? Przekonamy się już 28 czerwca br.

1955 views